0

BUNDESLIGA: ‘Vukovi’ gledaju ka Evropi (VIDEO)

Objavljeno: 23.12.18 u 17:26

U prvom od dva meča nedeljnog programa 17. kola Bundeslige Volfsburg je kao gost pobedio Augsburg sa 3:2 (2:0).

‘Vukovi’ ponovo grizu! Volfsburg je u poslednjih šest utakmica stigao do pet pobeda i sada mu je pogled ka Evropi potpuno otvoren.

Volfsburg je prvi zapretio u 25. minutu kada je Gerart centrirao, a Vegorst šutirao glavom pored gola. Tri minuta kasnije visoki Holanđanin je imao još jednu šansu, ali je bio neprecizan. U 30. minutu uzvratio je Augsburg i ostalo je pravo čudo kako Kedira nije pogodio gol.

‘Vukovi’ su do prednosti stigli u 33. minutu kada je posle kornera Bruks šutirao glavom, a pre nego što će lopta završiti u mreži Gilavogi je zakucao u gol – 0:1. U 41. minutu bilo je 0:2, posle nekoliko blokiranih pokušaja lopta je stigla do Mehmedija, ovaj je ostavio za Vilijama koji je precizno šutirao po zemlji.

Augsburg se u igru brzo vratio, već u 49. minutu uz dosta sreće posle ‘flipera’ mrežu gostiju zatresao je Kedira. Volfsburg nije uspeo brzo da se opasulji, te je deset minuta kasnije domaćin stigao do izjednačenja. Šmid je centirao sa desnog boka, a Kordova je glavom pogodio za 2:2.

Volfsburg je do pobede stigao u 90. minutu, bila je to brza kontra koju je započeo golman gostiju, Stefen je centrirao, a Gerart je pogodio za konačnih 2:3.