0
Košarka

NBA: Dončić sjajan protiv Klipersa, Marjanović malo na parketu (VIDEO)

Objavljeno: 21.12.18 u 09:20

Samo dva meča odigrana su u najjačoj ligi sveta u noći između četvrtka i petka i u oba su slavili domaćini.

LA Klipersi savladali su Dalas 125:121 u utakmici u kojoj je lako od gotovog mogao da napravi veresiju. Vodio je tim iz ‘grada anđela’ sa 13 poena razlike u trećoj četvrtini, ali je serijom 10:1 Dalas u poslednjih 12 minuta stigao do preokreta. Ipak, zahvaljujući pre svega Galinariju, Klipersi su stigli do nove osetnije prednosti 119:111 i meč priveli kraju.

LA Kliperse je do pobede vodio Galinari sa 32 poena, Vilijams je dodao 26 koševa, dok se Harel zaustavio na 18 koševa. Boban Marjanović je na parketu proveo osam minuta, imao je četiri poena (1-1 iz igre, 2-2 sl. bacanja) uz jedan skok. Miloša Teodosića nije bilo na parketu. Sa druge strane Dončić je bio sjajan sa 32 poena, doke je Barea dodao 19 koševa.

Majami je u veoma uzbudljivoj utakmici sa 101:99 pobedio Hjuston. Hitsi su vodili 101:96, ali je 37 sekundi pre kraja Gordon pogodio trojku za 101:99. Vejd je dva puta promašio u sledećem napadu i Roketsi su imali šansu za pobedu. Šut je uzeo Gordon i promašio.

Kod Majamija je najefikasniji bio Ričardson sa 22 poena, Džonson je dodao 19, a Džons 15 poena. Kod Hjustona briljirao je Harden sa 35 poena i 12 asistencija, dok je Gordon ubacio 20 poena.