0

SERIJA A: Juventus je gazda u Torinu, Ronaldo rešio derbi sa penala (VIDEO)

Objavljeno: 15.12.18 u 22:25

U 16. kolu Serije A, Juventus je kao gost u torinskom derbiju savladao Torino 1:0 (1:0) i čini se sigurno gazi ka novoj kruni.

Nadali su se Napoli i Inter da bi ‘bikovi’ mogli da stanu na put Juventusu, ali… ‘Stara dama’ je slavila sa minimalnih 1:0 golom Ronalda sa penala i tako stavila do znanje svima ko je gazda u gradi ‘Fijata’, ali i na ‘čizmi’.

Nije ovo bila utakmica sa pregršt prilika, a u 15. minutu golman domaćina Sirigu je zaslužio ovacije. Snažno je šutirao Ronaldo, a italijanski čuvar mreže je napravio spektakularnu paradu. Torino je vezao dve šanse u periodu od 52. do 54. minuta. Prvo je pokušao Ico, potom i Zaza, ali promene rezultata nije bilo – 0:0.

Jeste u 68. minutu, Ihaco, koji je zamenio povređenog Sirigua na golu, je skrivo penal, a Ronaldo je ‘zicer’ sproveo u mrežu – 0:1. U 73. minutu je Mandžukić postigao drugi gol za Juventus, ali je gol poništen zbog ofsajda. Na kraju je Juve slavio sa 1:0.

ITALIJA 1 – 16. KOLO

Inter – Udineze 1:0 (0:0)