0

PRIMERA: Eibar iz sumnjivog penala do boda protiv Valensije

Objavljeno: 15.12.18 u 22:45

U poslednjem meču subotnjeg programa 16. kola španske Primere, Eibar i Valesnija su remizirali 1:1 (0:1).

‘Slepi miševi’ će se sigurno žaliti, jer su dva boda u Baskiji ispustili iz sumnjivo dosuđenog penala, ali idemo redom…

Domaćin je prvi zapretio preko Enriha, gađao je Španac sam ugao gola, ali je Neto sjajno intervenisao. U 21. minutu uzvratila je Valsenija preko Roriga, ali je Riesgo bio na mestu. ‘Slepi miševi’ su poveli u 29. minutu, Vas je ubacio oštru loptu po zemlji u peterac, a Rodrigo je pogodio 0:1.

U 55. minutu sumnjiva situacija. Gaja je nenamerno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija Vega nije svirao penal, ali je posle intervencije VAR sobe promenio odluku. Protestvovali su gosti, ali džaba, Šarles je pogodio za 1:1 i Baskijci su izvukli vredan bod. Marko Dmitrović nije branio.