PREMIJER LIGA: ‘Minimalci’ Palasa, Njukasla i Totenhema, goleada u Votfordu

Objavljeno: 15.12.18 u 17:56

Kristal Palasu pobedu je doneo srpski internacionalac Luka Milivojević.

Rezultatom 1:0 je Palas porazio ekipu Lestera.

Istim rezultatom je Totenhem na svom terenu porazio Barnli, a jedini strelac bio je Kristijan Eriksen i to tek u nadoknadi drugog poluvremena. Hari Kejn je dobio loptu u visini jedanaesterca, ali je bio okrenut leđima ka golu. Primetio je danskog vezistu kako utrčava i odlično ga proigrao za pobedu.

Salomon Rondon je bio čovek odluke u Hadersfildu gde je istoimeni klub izgubio od Njukasla. Zaista lepa akcija Svraka, Ajoze Perez je dodao do Mankilja koji je iz prve poslao pas do Rondona, međutim asistenciju mu je pokvario jedan od defanzivaca domaćeg tima koji je u pokušaju da zaustavi dodavanje samo zakačio loptu.

Najviše golova je danas viđeno na ‘Vikarejdž roudu’ gde je Vorford pobedio Kardif sa 3:2. Mada se nije tako činilo nakon prvog poluvremena u kojem je viđen samo jedan pogodak, Delofeua. Votford je već u 52. minutu preko Holebasa duplirao prednost, da bi Kina povisio na 3:0.

Međutim, gosti iz Kardifa su doneli uzbudljivu završnicu. Hoilet je prvo u 80. minutu smanjio zaostatak, da bi samo dva minuta nakon toga Rid postigao drugi gol za gostujući tim. Ali to je bilo sve što su Velšani mogli danas u Votfordu.