0
Evroliga

EVROLIGA: Gudurić nosio Fener, pao Armani (VIDEO)

Objavljeno: 13.12.18 u 21:51

Dvanaest mečeva – jedanaest pobeda bilans je Fenerbahčea posle susreta sa milanskom Olimpijom u Istanbulu – 92:85.

Mirisalo je na sjajan meč, pošto je tim iz Italije prvu četvrtinu dobio 21:15. Mnogo bolje zaigrali su puleni Željka Obradovića, rezultat je do kraja poluvremena bio 40:40, pa je odluka „pala“ u drugom delu meča.

Drugo poluvreme donelo je i drugačiju sliku, Fenerbahče je igrao znatno angažovanije, pa su taj deo rešili u svoju korist 27:18 i poveli 67:58, kada se pojavio Majk Džejms.

Jedanaest vezanih poena sjajnog Amerikanca dovelo je goste na minus od dva poena, kada je odgovornost preuzeo Marko Gudurić. Dve trojke, osam poena i prelomljen meč na uslasku u poslednji minut, a „tačku na i“ stavio je Nikola Kalinić trojkom.

Gudurić je predvodio svoj tim sa 20 poena, uz pet pogođenih pokušaja za dva, dve trojke i indeks 25. Veseli je bio dobar sa 17, Lovernj je dodao 15, Datome 10 a Kalinić osam.

Džejms je brojao do 31, Gudaitis i Kuzminskas su ubacili po 13.