0

LŠ: Nezaustavljiv niz Dušana Tadića! Mileru crveni zbog bezobrazluka, Alegri besneo u porazu Juventusa (VIDEO)

Objavljeno: 12.12.18 u 23:00

Fantastično veče za srpskog reprezentativca koji je sa dva gola preokrenuo meč protiv Bajerna u dramatičnom finišu meča u Amsterdamu.

Na ‘Johan Krojf’ areni večeras smo gledali spektakularnu utakmicu i šest pogodaka, po tri na obe strane. Dva je za Ajaks postigao Dušan Tadić, koji je do tog momenta nastavio neverovatan niz u Ajaksu.

Naime, Tadić je u 61. i 82. minutu postigao dva gola, prvi iz lepe akcije, a drugi iz penala, te je vezao čak pet pogodaka Ajaksa u Ligi šampiona da je samo on bio strelac.

Tomas Miler je dobio crveni karton zbog krajnje nesportskog udarca, ali to nije preterano uticalo na igru Bavaraca.

Levandovski je u prvom poluvremenu bio strelac za Bajern, pa je Tadiću odgovorio u 86. minutu sa ‘bele tačke’ kada je poravnao na 2:2.

Samo četiri minuta kasnije Koman je postigao prelep gol za novi preokret, a onda je Taljafiko ispravio svoju grešku zbog ranije skrivljenog penala i doneo bod, koji ipak neće mnogo značiti, holandskom timu.

U Bernu smo videli veliko iznenađenje, jer je Juventus poražen od Jang Bojsa rezultatom 2:1. Giljem Oro je pokazao svoju klasu tako što je postigao dva gola, u 30. i 68. minutu, a smanjio je Paolo Dibala u 80. minutu.

Juventusu je poništen gol u nadoknadi vremena, ali mu ovaj poraz neće mnogo naškoditi. Ipak, Masimilijano Alegri nije skrivao svoj bes u jednoj situaciji kada je krivca pronašao u Miralemu Pjaniću, a ubrzo ga i zamenio.

Mančester junajted je to mogao da iskoristi i pobedom na ‘Mestalji’ prestigne Juventus na prvom mestu, ali su i ‘đavoli’ poraženi u gostima rezultatom 2:1. Soler je u 17. minutu doneo prednost ‘slepim miševima’, a Džouns je autogolom u 47. duplirao to vođstvo.

Sve što su gosti uspeli do kraja jeste utešni gol Markusa Rašforda u 88. minutu.

U grupi u kojoj se sve znalo, Mančester siti je posle preokreta savladao Hofenhajm sa 2:1 uz dva gola Liroja Sanea, dok su Šahtjor i Lion remizirali rezultataom 1:1.