0

LŠ: Moura spasio Totenhem, Salah poslao Napoli u Ligu Evrope, a Alison u 92. minutu odbranio nemoguće! (VIDEO)

Objavljeno: 11.12.18 u 23:10

Pari Sen Žermen, Liverpul i Totenhem uspeli su u ‘minut do 12’ da se izbore za plasman u osminu finala Lige šampiona.

Jedne od najzanimljivijih večeri u bilo kojoj sezoni Lige šampiona su one u kojima pada odluka ko će proći, a ko ispasti iz grupne faze. Večeras smo imali drame u grupi C, u kojoj je i Crvena zvezda, a posebno grupi B.

U Barseloni su bitku vojevali domaći Katalonci, koji su na teren izašli sa rezervnim timom i Totenhem, kome je bio potreban isti ili bolji rezultat koji bi ostvario Inter protiv PSV-a iz Ajndhovena na svom terenu.

Međutim, posle prvog poluvremena vodili su Barsa i PSV, a ne Totenhem i Inter. Međutim, u nastavku je Inter izjednačio preko Ikardija i imao stanje na tabeli po kom bi išao dalje.

Ali je Lukas Moura u 85. minutu meča na ‘Kamp Nou’ izjednačio i doneo Totenhemu zlata vredan bod i plasman u nokaut fazu.

Pari Sen Žermen je opravdao ulogu favorita u Beogradu i lako slavio sa 4:1, a Liverpul i Napoli su na ‘Enfildu’ imali direktan okršaj za drugo mesto u grupi C.

I slavio je Liverpul, kome je ponovo Mohamed Salah spasio sezonu. Gol u 34. minutu bio je dovoljan za trijumf kojim su Englezi, uz isti međusobni skor i gol razliku, zbog više datih golova prošli dalje.

Ali… Šta je samo odbranio Alison u 92. minutu! Arkadijuš Milik će ga sanjati noćima…

Atletiko Madrid je u Belgiji remizirao sa Brižom bez golova i zato je prepustio prvo mesto Borusiji iz Dortmunda koja je sa 2:0 slavila trijumf u gostima ekipi Monaka.

To bi ‘jorgandžije’ moglo skupo da košta…