0

SERIJA A: Duvan Zapata het-trikom utišao ‘Friuli’

Objavljeno: 09.12.18 u 17:00

Fudbaleri Atalante savladali su Udineze u gostima rezultatom 3:1 (1:1) uz het-trik napadača Duvan Zapata.

Očekivalo se da će najbolji meč odigrati Udineze i Atalanta, a tako je i zaista bilo jer smo na ‘Friuliju’ videli četiri gola i het-trik napadača gostiju iz Bergama, a bivšeg igrača ‘zebri’ – Duvana Zapate.

On je već u drugom minutu načeo domaće, ali je Lazanje poravnao već posle 10 minuta. Ipak, kako je meč odmicao, Atalanta je pokazivala da je nadmoćnija i sve je nagoveštavalo da će ubrzo ponovo povesti.

Ipak, to se desilo tek u 62. minutu, kada je Zapata dao svoj drugi gol, a u 80. minutu je rešio sve dileme oko pitanja pobednika, ali nije slavio svoj het-trik, iz poštovanja prema svom bivšem klubu.

Interesantno je bilo u Empoliju gde je domaći tim za koji nastupa Rade Krunić slavio trijumf nad Bolonjom od 2:1. Domaći su najpre poveli u 10. minutu golom Kaputa, zatim je u 41. poravnao Poli, ali je radost navijačima doneo La Gumina deset minuta pre kraja susreta.

Nije bilo pobednika u duelu između Parme i Kjeva, koji je prvi poveo golom Stepinskog početkom drugog poluvremena, ali je ubrzo poravnao Bruno Alveš i postavio konačnih 1:1.