0

PREMIJER LIGA: Kakav derbi – ne zna se čiji je preokret bio bolji, Totenhemov ili Arsenalov (VIDEO)

Objavljeno: 02.12.18 u 16:58

Dva sjajna preokreta viđena su na ‘Emirejtsu’, na kraju je Arsenal pobedio Totenhem sa 4:2.

Viđena su dva penala i crveni karton koji je na kraju utakmice dobio Vertongen.

Upravo je Belgijanac bio krivac za prvi gol Arsenala. Nakon centaršuta sa leve strane, Vertongen je igrao rukom u svom kaznenom prostoru nakon čega je Majk Din pokazao na belu tačku, a Obamejang sa kreča bio veoma sigurna.

Na tačno pola sata igre, Totenhem preko Erika Dajera dolazi do izjednačenja. Iz slobodnog udarca je na prvu stativu centrirao Kristijan Eriksen, a na pravom mestu je bio engleski reprezentativac koji je loptu glavom poslao ‘kroz noge’ Lenu. Četiri minuta trebalo je gostima da dođu do potpunog preokreta pošto je Holding startovao na Sona i napravio jedanaesterac. Sa penala je precizan bio Hari Kejn za 2:1.

Tim rezultatom je i završeno drugo poluvreme, ali je već u 56. minutu Obamejang doneo novo izjednačenje. Zaista izvanredna akcija, odličan pas Beljerina, pa asistencija Remzija iz prve i takođe udarac Obamejanga iz prve za prilično efektan pogodak i jedan od najlepših u ovoj sezoni.

U 74. minutu Arsenal dolazi do novog vođstva. Ponovo je ulogu asistenta imao Remzi, odlično je uposlio Lakazeta koji je trčao sam na Lorisa, ali se spetljao te mu je lopta ostala iza leđa. To nije bio problem za Francuza koji se okrenuo, napravio dribling i u padu sa oko 17 metara matirao sunarodnika.

Svega tri minuta kasnije tačku na ovu utakmicu stavio je Lukas Toreira. Kod prijema se Brazilac oslobodio čuvara i sam ispred Lorisa uspeo da poveća prednost svoje ekipe.