0

LIGA EVROPE: Dudelanž šokirao, pa je Milan odgovorio ‘petardom’, nezgodan poraz Videotona, ‘Red Bul braća’ nisu nameštala (VIDEO)

Objavljeno: 29.11.18 u 20:50

Prva polovina utakmica u Ligi Evrope donela je nekoliko novih učesnika šesnaestine finala ovog takmičenja.

Jedan od najinteresantnijih mečeva, makar kada je reč o utakmicama koje su počele u 18:55h, odigran je na ‘San Siru’ u Milanu gde su domaći poveli golom Kutronea, a onda luksemburžanski predstavnik Dudelanž preokrenuo rezultat u svoju korist.

Junaci gostiju bili su Stolc u 39. i Turpel u 49. minutu, što je bio pravi šok za sve na stadionu, ali i u ostatku Evrope. Međutim, brzo se desio novi preokret.

Milan je pokazao snagu i preko Čalhanoglua i Borinija, ali i uz dva autogola Dudelanža na kraju slavio sa čak 5:2.

Salzburg i Lajpcig su u Austriji odigrali duel ‘bratskih’ timova, sa istim vlasnicima i mnogi su očekivali da Nemci uzvrate starijem bratu zbog poraza u prvom meču jer mu je potreban trijumf za prolaz dalje, ali nije bilo nikakvog nameštanja.

Golom Gulbrandsena u 74. minutu Salzburg je slavio i obezbedio prvo mesto, a Lajpcig ‘zavio u crno’, jer je Seltik pobedom nad Rozenborgom u Trondhajmu sada tri boda ispred.

Našim ljubiteljima fudbala interesantan je bio meč u Belorusiji između BATE Borisova i Mol Vidija, u kom nastupa nekoliko naših igrača i trener Marko Nikolić, ali su doživeli poraz od 2:0 koji bi mogao skupo da ih košta.

Preokret je viđen i u grupi C, gde je Bordo dobio Slaviju iz Praga sa 2:0, a Zenit ekipu Kopenhagena sa 1:0, pa su sada Rusi prvi, a Česi drugo, dok će Francuzi i Danci tražiti svoju šansu u poslednjem kolu.