0
Evroliga

EVROLIGA: Budućnost se ‘smrzla’ u Rusiji, novi poraz ‘plavih’ od Himkija

Objavljeno: 21.11.18 u 19:54

Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su na gostovanju od Himkija rezultatom 85:69 (18:17, 27:13, 20:24, 20:15).

Oni su nakon prve pobede u ovogodišnjoj Evroligi nad Baskonijom u prošlom kolu, ponovo doživeli poraz.

Utakmicu su na dobar način otvorili puleni Aleksandra Džikića, a rezultat je bio na ‘klackalici’. Do prve osetnije prednosti domaći stižu sredinom drugog perioda kada trojkom Aleksej Šved vodi Himki na ‘plus sedam’. Ova četvrtina bila je presudna i za konačan ishod utakmice, domaća ekipa na poluvreme odlazi sa 15 poena prednosti, što je, ispostaviće se do kraja bilo nedostižno za ‘plave’.

Erl Klark u trećoj deonici predvodio je crnogorskog predstavnika, koji tada uspeva da malo smanji prednost Himkija, ali to nije bilo dovoljno za nešto više večeras. Klark je bio i najbolji u sastavu Budućnosti as 19 poena, a pored njega dvocifren učinak od 10 poena imao je i Alen Omić. Aleksej Šved najraspoloženiji bio je u sastavu Himkija sa 22 poena i sedam skokova, dok je Džordan Miki ubacio 17 poena, od kojih je jedan bio drugačiji od bilo kog koji je viđen ove sezone.