0

LIGA NACIJA: Remiji u diviziji C, gosti dominirali u diviziji D

Objavljeno: 16.11.18 u 22:49

Današnji program Lige nacija doneo nam je po dva meča, kada su u pitanju C i D divizije ovog takmičenja.

U dva meča 3. grupe C divizije Kipar i Bugarska, odnosno Slovenija i Norveška odigrali su nerešeno, 1:1.

Norvežani i Bugari se bore za promociju u ligu B, ali će odgovor o prvoplasiranom timu dati tek poslednje kolo. Za sad, Norveška je prva sa deset bodova, isto toliko ima i Bugarska. Sa druge strane, Slovenija će najverovatnije put D divizije, pošto pred meč poslednjeg kola protiv Bugarske zauzima poslednje mesto, sa dva boda, tri manje od trećeplasiranog Kipra.

Što se mečeva tiče, Kipar je protiv Bugarske vodio 1:0 golom Začarijua od 24. minuta, ali je Dimitrov sa penala poravnao na 1:1 u 89. minutu.

U drugom meču Verbić je u 9. minutu Sloveniji doneo prednost, a pet minuta pre kraja Jonsen je izjednačio.

Mečevi 4. grupe D divizije okončani su pobedama gostiju.

Jermeni su, nakon što je De Bar doneo prednost Gibraltaru u 10. minutu, vezali pet golova, da bi nakon još jednog primljenog postigli i šesti i došli do ubedljive pobede, ali su na njihovu žalost i Makedonci bili sigurni protiv Lihtenštajna i sa 2:0 zabeležili pobedu kojom su došli na bod od plasmana u C diviziju ovog takmičenja.