0

LIGA NACIJA: Finska čeka Srbiju, Andora uzela bod, ali je Gruzija na F-4 (VIDEO)

Objavljeno: 15.11.18 u 22:45

Večeras su u pojedinim grupama odigrani mečevi predposlednjeg kola Lige nacija u ligama ‘C’ i ‘D’.

Tačnije u Ligi ‘C’ nacija odigrana su dva meča druge grupe posle kojih je poznato ko će u ligu ‘B’ i na F-4, to jest baraž za Evropsko prvenstvo 2020. To je selekcija Finske koja je u Atini poražena od Grčke sa 1:0. Ipak, ‘zemlja jezera’ je u Helsinkiju slavila sa 2:0 i pred poslednje kolo ima tri boda više od Helena. Kako Finci imaju bolji međusoban skor, utakmica u Budimpešti protiv Mađarske imaće samo revijalni karakter.

Mađarska je sa 2:0 savladala Estoniju i tako ostala u borbi za opstanak u ‘C’ Ligi nacija. Golove za severne komšije postigli su Orban u 8. minutu i Šalai u 69. minutu.

U ‘D’ Ligi nacija najveće iznenađenje u drugoj prvoj grupi napravila je Andora. Mala država na severu Španije odigrala je 1:1 sa Gruzijom. Gosti su poveli golom Čakvetadzea u 9. minutu, ali je u 63. izjednačio Martinzez. Ipak, kolo pre kraja Gruzija se plasirala kao prva na F-4, ali i u ‘C’ ligu u sledećem ciklusu. U istoj grupi Kazahstan je odigrao samo 1:1 sa Letonijom u Astani.

U drugoj grupi Belorusija je kao gost sa 2:0 savladala Luksembrug golovima Draguna u 37. i 54. minutu. Beloruse sada samo bod osvojen protiv San Marina vodi dalje. Moldavija je sa minimalnih 1:0 savladala San Marino.