0

PRIMERA: Nije dovoljna majstorska partija Vilijamsa – Atletiko slavio u nadoknadi, Valensija slavila protiv Hetafea

Objavljeno: 10.11.18 u 20:52

U derbiju današnjeg programa španskog prvenstva, Atletiko Madrid je sa 3:2 porazio Atletik Bilbao.

Presudio je pogodak Dijega Godina u trećem minutu nadoknade utakmice.

Bilbao je do prednosti stigao u 36. minutu kada je odličan udarac uputio San Hoze, ali se lopta odbila od stativu i odskakala pred golom Madriđana. Prvi na nju je natrčao Injaki Vilijams i ubacio je u gol. Dosta prilika je usledilo na obe strane, ali prvi gol tek u 61. minutu kada je Bilbao izjednačio.

Tomas Partej je verovatno postigao najlepši pogodak u svojoj karijeri danas na stadionu Jorgandžija, sa više od 20 metara udaljenosti. Posle bombe Tomasa, usledio je novi gol Injakija Vilijamsa. Tri minuta je trajao rezultat 1:1, pošto je fudbaler gostiju odlično krunisao akciju nakon dodavanja Munijaina.

Do novog izjednačenja Atletiko stiže u 80. minutu kada je Tomas upisao asistenciju danas. Strelac prvog gola je izveo korner iz levog ugla, a najbolje se snašao Rodrigo u kaznenom prostoru rivala.

A onda veliki pad koncentracije gostiju u 93. minutu. Lopta je odksakala po kaznenom prostoru Bilbaa, što je iskoristio Godin i doneo pobedu svom timu.

Ranije danas je Valensija na gostovanju savladala Hetafe, a jedini strelac na utakmici bio je Dani Pareho sa bele tačke u 81. minutu.