0

PREMIJER LIGA: Engleski fudbal u svoj svojoj lepoti – Totenhem izrudario pobedu nad Kristal Palasom

Objavljeno: 10.11.18 u 21:52

Retkost je danas u Premijer ligi videti utakmicu koju možemo nazvati „pravom engleskom“, ali su ljubitelji najvažnije sporedne stvari na svetu mogli da uživaju u jednom takvom meču u okviru gradskog derbija Londona, Kristal Palas – Totenhem 0:1.

Nije bilo previše stopostotnih prilika, nisu briljirali napadi, ali je utakmica obilovala dinamikom i dešavanjima. U celom tom haosu bolje su se snašli „pevci“.

Oni su u 66. minutu, nakon – a kako drugačije, kada je jedna prava engleska utakmica u pitanju? – kornera i gužve u kaznenom prostoru njabolje odreagovao Huan Fojt zatresavši mrežu rivala za 1:0.

Palas je preko Tauzenda u 84. i Sorlota u 91. minutu mogao dao remija, no Ugo Ljoris je oba puta sjajno reagovao i sačuvao prednost vrednu tri boda protiv tima koji je kao kapiten predvodio naš Luka Milivojević.