0

BUNDESLIGA: Bodovi ostali u Dortmundu, Borusija slavila protiv Bajerna

Objavljeno: 10.11.18 u 21:32

Derbi nemačkog šampionata između Borusije i Bajerna iz Minhena okončan je pobedom „milionera“ od 3:2.

Borusija je u ovaj susret ušla kao prvoplasirana sa četiri boda više od tima iz Minhena. I u susretu 11. kola dokazali su domaći fudbaleri da im je tamo itekako mesto. Doduše, nije tako izgledalo nakon sjajne akcije Kimiha i centaršuta za Levandovskog, koji je pogodio mrežu Borusije za 1:0.

Mogao je Riberi da poveća u samoj završnici poluvremena, a kazna je usledila u 48. minutu, nakon što je Rojs iznudio penal, a potom i pogodio za 1:1.

Nedugo potom, ponovo je Levandovski bio precizan nakon pasa Gnabrija i asistencije Kimiha, ali umesto lakog privođenja meča kraju viđen je preokret. Prvo je Rojs u 67. „na prvu“ dočekao pas Piščeka i drugim golom na meču izjednačio, a potom je 16 minuta pre kraja meča Alkasera u kontri izbacio upravo Rojs, bivši član Barselone je umakao odbrani, i bez problema pored Nojera pogodio za 3:2.

Jeste Levandovski još jednom asistenciju Kimiha, i to petom, pretvorio u gol, no kako se Poljak nalazio u ofsajdu pogodak je poništen, pa je Borusija stigla do „+7“ u odnosu na Bajern, a ispred ova dva tima se nalazi Menhengladbah sa tri boda više od Bavaraca.