0

SUPERLIGA KINE: Šangaj ‘overio’ titulu i nakon sedam godina svrgnuo Evergrande – Piksi obezbedio opstanak

Objavljeno: 07.11.18 u 14:33

Kineska Superliga ušla je u završnu fazu, a danas su odigrane utakmice 29., pretposlednjeg kola.

Igrači su bili veoma raspoloženi za postizanje golova danas, a sve utakmice, što je praksa širom sveta kada prvenstvo ulazi u završnu fazu počele su u isto vreme.

Ova sezona donela je ljubitaljima kineskog fudbala puno toga zanimljivog, a ona je može se reći i istorijska. Fudbaleri Guangžu Evergrandea nakon sedam vezanih titula, puno skupih pojačanja i dosta uloženog novca nisu uspeli da odbrane naslov prvaka.

Oni su danas poraženi na gostovanju od Čongking Lifana, tima koji se bori za opstanak, rezultatom 2:0 i tako izgubili svaku šansu da odbrane trofej. Golove za Lifan postiglis u u 31. minutu Seba i u 85. Fernandinjo i tako doneli svojoj ekipi važne bodove, a ujedno pomogli ekipi Šangaja.

Šangaj SIPG današnjom pobedom ‘overio’ je titulu prvaka, te će u poslednjem kolu oni podići pehar. Ahmedov je na asistenciju Elkesona doneo u 20. minutu vođstvo svom timu, a konačan rezultat od 2:0 protiv Peking Renea postavio je golom početkog drugog poluvremena Vu Li.

Guangžu R&F koji sa klupe predvodi naš Dragan Stojković Piksi u poslednje kolo ući će bez razloga za brigu, jer je njegova ekipa današnjim trijumfom obezbedila opstanak u ligi i naredne godine. U 10. minutu meča autogolom prednost Guangžuu donosi Du Vengžang, a rezultat je povisio Zahavi, u 53. minutu igre. Do počasnog pogotka gosti dolaze u poslednjim minutima utakmice, strelac je bio Ernanes, a njegova ekipa više od toga danas nije moga.

Kada je u pitanju Superliga Kine ostalo je da se odigra još jedno kolo, samo je ekipa Guangžu Žičenga ispala, a čak šest timova je ugroženo i moći će da se nađe u opasnoj zoni. Prva tri mesta su poznata i ona se menjati neće, Šangaj SIPG je šampiona, a za njim slede Guangžu Evergrande i Šandong Luneng.