0
Košarka

NBA: Bleda partija Bjelice i Sakramenta, pobeda za Igora Kokoškova (VIDEO)

Objavljeno: 05.11.18 u 09:11

U noći između nedelje i ponedeljka odigrano je sedam utakmica u NBA ligi, a jedino je Nemanja Bjelica bio na parketu od srpskih igrača.

I nije se preterano naigrao, jer je za 21 minut na parketu upisao svega četiri poena. Njegov tim, Kingsi, doživeo je težak poraz od Milvokija rezultatom 144:109, a pobednik je bio mnogo pre samog kraja meča.

U Sakramentu, najefikasniji je bio Džastin Džekson sa 20 poena, a u taboru Baksa nezaustavljiv je bio Janis Adetokumbo, koji je za 30 minuta ostvario tripl-dabl – 26 poena, 15 skokova, 11 asistencija, uz 8/11 iz igre i 9/12 bacanja.

Pobede su ostvarili Finiks, Portland, Toronto, Orlando, Vašington i Bruklin. Posebno interesantan bio je trijumf tima Igora Kokoškova nad Memfisom, koju je doneo Devin Buker pogotkom na 1,7 poen do kraja.

Bio je to tek drugi trijumf Sansa iz devet odigranih susreta.

– Nije bila savršena utakmica ni u kom smislu, ali nam je bila potrebna ova pobeda. Bila nam je potrebna kao grupi, za jedinstvo, iz mnogo, mnogo razloga – rekao je Kokoškov.

Veoma dobru partiju upisao je Jusuf Nurkić u pobedi Portlanda nad Minesotom. On je ostvario ‘dabl-dabl’ od 19 poena, 12 skokova, tri asistencije, jedne blokade i jedne ukradene lopte u slavlju od 111:81.