0

PREMIJER LIGA: Čelsi prati Liverpul i Siti, Sari piše istoriju (VIDEO)

Objavljeno: 04.11.18 u 19:07

Posle 11 odigranih kola u Premijer ligi Čelsi ne zna za poraz, ovoga puta je pobeđen gradski rival Kristal Palas sa 3:1 (1:0).

Čelsi ne odustaje od trke sa Mančester sitijem i Liverpulom za titulu. Mauricio Sari upisao se večeras u istoriju Premijer lige kao menadžer debitant koji je vezao čak 11 mečeva bez poraza kada se gleda od početak sezone. Ovoga lak plen za ‘plavce’ bio je Kristal Palas.

Kao i kod većine timova čiji su treneri Italijani, Čelsi je krenuo sporo. Prvu pravu šansu stovrio je u 32. minutu kada je Pedro iz više pokušaja uspeo da ubaci loptu u peterac, Morata je primi i nekako iz okreta smesti u mrežu – 1:0. To je dalo krila domaćinu koji je samo tri minuta kasnije ponovo pogodio preko Vilijana, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Drugo poluvreme počelo je šokantno na ‘Stamford Bridžu’. Mekartur je sjajno uposlio Tausenda, ovaj umakao Davidu Luizu i pogodio za 1:1. Brazilac je za grešku pokušao da se iskupi deset minuta kasnije, ali je njegov udarac glavom završio pored gola. Svega dva minuta kasnije u 65. minutu Čelsije stigao do vođstva. Azar je fenomenalno centrirao iz slobodnog udarca, Morata je na drugoj stativi prvo primio loptu, a onda je smestio u mrežu. Pet minuta kasnije pitanje pobednika je rešeno, Alonso je probio po levom boku, centrirao je u peterac, a odatle je Pedro loptu zakucao u mrežiu za konačnih – 3:1.