0

SERIJA A: Ikardi srušio nade Lacija da može do tri boda i trećeg mesta

Objavljeno: 29.10.18 u 22:40

U poslednjem meču 10. kola Serije A Inter je, predvođen Maurom Ikardijem, slavio protiv Lacija sa ubedljivih 3:0.

Iako su se mnogi navijači radovali prilici da u direktnom duelu vide dva sjajna napadača – Ikardija iz Intera i Imobilea iz Lacija – na kraju je utakmica spala na samo jedno „ime“ – i to Argentinčevo.

Ekipa našeg Sergeja Milinković Savića verovala je da može do pobede koja bi ujedno značila i dolazak na treće mesto na tabeli, ali je ipak Inter posle sjajne akcije i nekoliko kratkih pasova preko Ikardija u 28. minutu poveo 1:0.

Pred poluvreme bilo je 2:0, kada je Brozović sjajno reagovao i jedan odbitak nakon centaršuta sproveo u mrežu sa dvadesetak metara.

Mogao je u 48. Milinković Savić da smanji, ali je udarac iz prekida završio preko gola, da bi u 65. Politano promašio možda i najbolju šansu na meču, kada je šutirao „nebu pod oblake“.

Sjajno je Hadnanović reagovao u 67. minutu i zaustavio pokušaj Marušića, a u 70. ponovo je Ikardi iskoristio priliku koja se ukazala i svojim drugim golom rešio pitanje pobednika i Interu doneo drugo mesto na tabeli, dok Lacio ostaje četvrti sa 18 bodova, četiri manje od „neroazura“.