0

SUPERLIGA KINE: Sad je Evergrande prvi, bar naredna dva sata (VIDEO)

Objavljeno: 28.10.18 u 12:56

U prva dva meča nedeljnog programa 27. kola kineske Superlige pobede su izvojevali gosti, a došlo je i do promene na vrhu tabele.

Guangžu Evergrande je prvi na tabeli, bar naredna dva sata dok svoj meč ne odigra Šangaj SIPG. ‘Zmajevi’ su danas kao gosti sa 3:0 deklasirali Guižu Žinčeng i skoro pa ga poslali u drugu ligu. ‘Davljenika’ je načeo Žang Čenglin na asistenciju Taliske u 37. minutu. Deng Hanven je u 53. minutu uposlio Jun Hančaoa, a ovaj pogodio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Taliska u 73. minutu.

Dragan Stojković Piksi može malo da odahne, pošto je i drugi takmac njegovog Guangžu R&F za opstanak Tijanđin Teda poražen 4:2 od Šangaj Šenhue. Gosti su poveli u 14. minutu golom Morena. Usledio je potom veliki preokret, Teda je prvo izjednačila preko Mikela u 22. minutu, da bi u 30. Ačeampong pogodio iz penala za 2:1. Napadač iz Gane je samo devet minuta kasnije promašio penal za 3:1 i Šangaj je to znao da kazni.

Žu Jianrong je u 44. minutu izjednačio na 2:2, da bi u 86. minutu doneo vođstvo Šenhui. Pobedu ‘plavaca’ je overio Guarin u 93. minutu.