0

BUNDESLIGA: Kiša golova u Bremenu, ‘petarda’ i velika pobeda Leverkuzena

Objavljeno: 28.10.18 u 19:49

Poslednji meč devetog kola nemačke Bundeslige doneo namje pravu goleadu i ubedljivu pobedu Bajer Leverkuzena na gostovanju Verderu u Bremenu od 6:2 (3:0).

Možda pozicija na tabeli nije ukazivala da bi ‘farmaceuti’ mogli ovako da deklasiraju visokopozicionirani Verder na tabeli, ali je večeras sve išlo ‘na nogu’ igračima Bajera.

Do vođstva su došli već u osmom minutu golom Kevina Volanda, a do kraja prvog poluvremena su preko Brandta u 38. i Belarabija u 45. minutu uveliko prelomili meč.

Neizvesnost u meč vratili su Pizaro i Osako golovima za Verder u 60. i 63. minutu, ali je posle svega četiri minuta Haverc vratio dva gola viška gostima iz Leverkuzena.

Zatim su do kraja susreta Dragović u 72. i Langramp autogolom u 77. minutu, otklonili sve duleme i na kraju slavili sa više nego ubedljivih 6:2.