0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Mega brejkom u Baru za nastavak serije bez poraza, sjajna partija Goge Bitadzea

Objavljeno: 28.10.18 u 23:12

Iako nije bio ‘proglašen’ za derbi kola, duel srpskog i crnogorskog predstavnika u regionalnom takmičenju pružio je dosta toga zanimljivog ljubiteljima košarke.

Košarkaši Mege slavili su na gostovanju u Baru rezultatom 80:84 (17:29, 23:19, 21:19, 19:17).

Mnogo bolje ekipa Dejana Milojevića ušla je u ovu utakmicu od večerašnjeg rivala, a najraspoloženije bio je Gruzijac Goga Bitadze. Gosti iz Sremske Mitrovice završili su prvu četvrtinu sa osam poena više. Druga četvrtina pripala je ekipi Mihajla Pavićevića, gde su najraspoloženiji za igru bili Kenig i Karington, a falili su poeni pre svih Uroša Lukovića i plejmejkera Nemanje Vranješa.

Nakon poluvremena oba tima bila su ujenačena, a Mornar je nastavio da ‘topi’ prednost Mege. U ovaj period domaći ulaze trojkom Nikole Rebića, a onda ekipa Dejana Milojevića pravi mini seriju koševima Mokoke, Ašćerića i Bitadzea. U ovom periodu igre ‘probudio’ se Uroš Luković koji je sa nekoliko vezanih poena vratio svojoj ekipi rezultatski priključak. Iako je i u poslednjoj deonici rezultatski bila bolja domaća ekipa i izjednačila rezultat, nije mogla da savlada goste koji su u dva navrata imali čak 17 poena prednosti. Mornar je u tri od četiri četvrtine postigao više poena, ali deluje da je Mega posao u Baru završila u prvoj četvrtini.

Najviše poena u ekipi Mornara postigao je Kenig 23 uz četiri asistencije, potom Karingoton 13 i Luković sa dabl-dabl učinkom od 11 poena i 10 skokova. U timu Dejana Milojevića najraspoloženiji bio je Goga Bitadze sa 26 poena i 10 skokova, a pratili su ga Čarapić sa 14, Marjanović sa 12 i Adam Mokoka sa 11.