0

SERIJA A: Atalanta raznela Kjevo, Lacio tek u finišu slomio otpor Parme

Objavljeno: 21.10.18 u 16:57

Domaćini i dalje ne znaju za pobedu u dosadašnjem toku 9. kola Serije A, a odigrano je čak sedam utakmica.

Najlakšu i najubedljiviju pobedu ostvarila je Atalanta, koja je u Veroni deklasirala Kjevo ubedljivim trijumfom od čak 5:1, ali valja istaći da su ‘leteći magarci’ od 40. minuta igrali sa igračem manje.

Junak pobede tima iz Bergama je Josip Iličić, koji je dao čak tri gola, a po jedan su postigli De Run i Gosens, dok je jedini utešni pogodak za domaće dao Valter Birsa sa ‘bele tačke’ u 84. minutu.

Lacio je posle nekoliko godina stigao u Parmu na gostovanje povratniku u Seriju A i uspeo je tek u poslednjih 10 minuta da izvuče trijumf.

Najpre je Ćiro Imobile u 81. minutu iz penala dao gol za vođstvo, da bi trijumf potvrdio Korea u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Jedino je Bolonja uspela od domaćih ekipa da osvoji makar bod i to u finišu meča protiv Torina. ‘Bikovi’ su vodili sa 2:o golovima Falkea i Bazelija, da bi domaći najpre preko Santandera smanjili, a preko Kalabrezija u 77. minutu poravnali na konačnih 2:2.