0

BUNDESLIGA: VAR oduzeo Herti pobedu, Frajburg odoleo u Berlinu (VIDEO)

Objavljeno: 21.10.18 u 17:27

U pretposlednjem meču osmog kola nemačke Bundeslige Herta i Frajburg su podelili bodove na Olimpijskom stadionu u Berlinu – 1:1 (1:1).

Herta je u ovaj meč ušla sa odličnom prilikom da četvrtom uzastopnom pobedom na svom stadionu ode na drugo mesto na tabeli i to protiv ekipe iz donjeg dela Bundeslige.

I sve je krenulo tim putem, jer je već u sedmom minutu Duda doneo veliku radost domaćim navijačima na Olimpijskom stadionu.

Imala je Herta još nekoliko šansi da već tada slomi rivala, ali ih nije iskoristila i stigla je kazna. Koh je pravom ‘bombom’ sa oko 25 metara u 36. minutu izjednačio na 1:1 i uneo neizvesnost pred nastavak susreta.

U drugom poluvremenu domaćin je imao veliku inicijativu i gotovo 80 posto loptu u posedu, ali gola nije bilo. I onda je na scenu stupila VAR tehnologiju.

Mladi Dardaj je oboren u 89. minutu na ivici kaznenog prostora, sudija je pokazao na ‘belu tačku’, ali je na opšte zaprepašćenje navijača u Berlinu posle video asistencije pokazao da je to bio kontrafaul i rezultat je ostao 1:1.