0

SUPERLIGA KINE: Šampion strašnom partijom prebacio pritisak na Šangaj SIPG

Objavljeno: 20.10.18 u 16:12

Odigran je veći broj utakmica u 26. kolu Superlige Kine, a videli smo dve goleade, od kojih jednu u režiji Gvangžu Evergrandea.

Nastavljena je trka između prvoplasiranog Šangaj SIPG-a i aktuelnog prvaka Kine Gvangžu Evergrandea, koji je trijumfom nad Peking Reneom od čak 6:1 prebacio ‘pritisak’ na tim iz najvećeg kineskog grada.

Evengrande je danas do trijumfa stigao golovima Long Ženga u 5. i 68. minutu, autogolom Raoa, kao i pogotcima Ju Hančaoa, Paulinja i Alana u 80. minutu, iako je samo dva minuta pre toga promašio jedanaesterac.

Jedini i utešni gol za goste iz prestonice dao je Jan Liu tek u 90. minutu.

Vrlo interesantno bilo je u meču između Čongkvin Lifana i Hebeija, gde je viđeno čak osam pogodaka, po četiri na obe strane.

U prvih 45 minuta bilo je ‘samo’ 1:1 golovima Hernanesa u devetom minutu za goste i Juana za domaće u samoj završnici prvog poluvremena.

A onda u nastavku je Hebei poveo sa 1:3 sa dva brza gola Donga, da bi Fernandinjo smanjio u 74. minutu na 2:3. Zatim je ponovo Dong u 90. minutu doneo 2:4 Hebeiju, da bismo dobili triler završnicu.

U petom minutu nadoknade Alen Kardec je smanjio, a u 97. minutu izjednačio rezultat za konačnih i neverovatnih 4:4.