0

LIGA NACIJA: Česi tukli Slovake u Trnavi i izbacili ih iz trke

Objavljeno: 13.10.18 u 17:22

U derbiju dve selekcije koje su nekada igrale pod jednom zastavom bolja je bila Češka trijumfom od 2:1 (0:0).

Očekivala se tvrda i neizvesna utakmica, što je viđeno samo u prvih 45 minuta u kojima nije bilo golova i ništa vredno pomena osim jedne velike šanse Čeha već u sedmom minutu.

Međutim, drugi deo meča rasplamsao je borbu. Selekcija Češke je povela u 51. minutu kada je Krmenčik pobegao Škrinijaku i Škrtelu i savladao Dubravku.

Posle svega 11 minuta stigao je odgovor Slovačke, a Marek Hamšik je dočekao odbitak na metar ili dva od gola i zakucao loptu za 1:1.

Ponovo su se ekipe vratile na igru iz prvog poluvremena sve dok Patrik Šik ipak nije rešio utakmicu. U 76. minutu je glavom sjajno pogodio ćošak gola Dubravke za veliku pobedu Češke u Trnavi.