0

SUPERLIGA KINE: Težak poraz Piksijevog Gvangžua, novi korak Šangaja ka tituli

Objavljeno: 07.10.18 u 16:15

Kompletirano je 25. kolo kineske Superlige sa dva ubedljiva trijumfa Peking Žuana i Šangaj SIPG-a protiv Gvangžu R&F-a i Guižu Žičenga.

Dragan Stojković Piksi doživeo je novi težak poraz u Superligi Kine, ali on neće uticati na superligaški status Gvangžu R&F-a. Bolji od njih bio je prestonički Peking Žuan, koji se bori za plasman u azijsku Ligu šampiona, a do nedavno je bio i kandidat za šampionsku titulu.

Gosti iz glavnog grada Kine su poveli pred sam kraj poluvremena golom Bakambua. Sve su rešili u drugom poluvremenu u razmaku od osam minuta.

Najpre je Džonatan Vijera u 70. minutu duplirao prednost, da bi u 78. Bakambu svojim drugim golom postavio konačnih 0:3.

U drugom meču dana Šangaj SIPG je na svom stadionu dočekao Guižu Žičeng i deklasirao ga sa čak 5:0. To je novi veliki korak ovog tima ka ostvarenju šampionskog sna.

Goleadu je otvorio Šengčao Vang u 23. minutu i to je bio jedini gol u prvih 45 minuta. Već u nastavku Lei Vu je sa dva gola u 47. i 54. minutu rešio pitanje pobednika, a strelci u ‘petardi’ Šangaja bili su još Elkeson u 52. i Hulk u 83. minutu utakmice.