0

BUNDESLIGA: ‘Crveni bik’ šestom brzinom do drugog mesta na tabeli (VIDEO)

Objavljeno: 07.10.18 u 20:10

U poslednjem meču 7. kola Bundselige Red Bul Lajpcig je demolirao Nirnberg 6:0 (4:0) i zaposeo drugo mesto na tabeli.

Kada se ‘crveni bik’ razljuti onda spsasa nema. Izgleda da su danas fudbaleri Nirnberga umesto u dresovima na teren izašli sa crvenim plaštom i bez golmana. Lajcig je napravio Blickrig i posle svega 7. minuta imao dva gola prednosti.

Već u 3. minutu Verner je probio po levom boku, lopta se odbila do Kampla, a Slovenac je smestio u mrežu 1:0. Još se huk sa tribina nije stišao kada je Pulsen pogodio za 2:0. Da će Nirnberg doživeti katastrofu bilo je jasno u 21. minutu kada je posle komične intervencije golmana gostiju Bedlova pogodio Sabicer. Tačku na prvo poluvreme golom u 32. minutu postavio je Verner – 4:0.

Lajpcig je sa golovima nastavio i u drugom poluvremenu. Već u 55. minutu Hastenberg uposlio Sabicera, a ovaj drugi put pogodio za 5:0. Samo četiri minuta kasnije Verner je postigao šeti gol. Napadač Lajpciga je mogao do het-trika u 64. minutu, ali je promašio penal.

U sledećem kolu ‘crveni bik’ gostuje u Augzburgu.