0

LIGA EVROPE: Velika pobeda Dinama u Briselu, Milan, Salcburg i Sporting čudesno preokrenuli, Arsenal rutinski (VIDEO)

Objavljeno: 04.10.18 u 20:57

Dinamo Zagreb je stigao do druge pobede iz dva meča, a burno je bilo i u Francuskoj u duelu između Bordoa i Kopenhagena.

Malo ko je očekivao da će ‘modri’ posle uvodna dva kola grupne faze Lige Evrope imati maksimalan učinak i to nakon duela sa dva najveća konkurenta za dalji plasman.

Posle Fenerbahčea na ‘Maksimiru’ sa 4:1, večeras je srušen i Anderleht u Briselu. Sjajan meča nagovestio je Izet Hajrović golom iz penala u 19. minutu, a kada je Ognjen Vranješ u petoj sekundi drugog poluvremena dobio drugi žuti karton, šanse domaćih rapidno su opale.

Brojčanu nadmoć Zagrepčani su iskoristili u 68. minutu golom Gojaka, a nije im bio problem što su i oni meč završili sa desetoricom, jer je Teofil-Katerini dobio isključenje u trećem minutu nadoknade.

Večeras smo, u prvoj grupi utakmica, videli čak tri preokreta sa poluvremena, a to su učinili Milan protiv Olimpijakosa 3:1 (0:1), Salcburg 3:1 (0:1) protiv Seltika i Sporting na gostovanju Vrockli 1:2 (1:0), i to golovima u 90. i 94. minuta.

Arsenal nije imao puno problema na gostovanju Karabagu, jer je slavio trijumf od 3:0 golovima Sokratisa, Smit-Rova i Gvenduzija.

Dramatično je bilo u Bordou, gde je Kopenhagen vodio u prvom poluvremenu, Bordo promašio penal u nadoknadi vremena, a onda u drugom delu ipak stigao do izjednačenja i to tek u 84. minutu.

Danci su ipak u dramatičnom finišu stigli do pobede golom Skova, da bi minut kasnije Zeca zbog nesportskog ponašanja dobio isključenje.