2

LŠ: Nejmar pokazao magiju, PSŽ ubedljiv, ‘prinčevi’ videli Marina (FOTO)(VIDEO)

Objavljeno: 03.10.18 u 20:49

Drugo kolo grupe C spojilo je Pari Sen Žermen i šampiona naše države.

Domaća ekipa opravdala je ulogu favorita i savladala crveno-bele rezultatom 6:1, a domaći tim stigao je do počasnog pogotka.

‘Prinčevi’ su posao završili već u prvom poluvremenu. Mrežu Milana Borjana načeo je Brazilac Nejmar iz slobodnog udarca u 20. minutu igre. Drugi gol Parižana takođe je delo ovog momka samo dva minuta kasnije, a asistencija se pripisuje Kilijanu Embapeu. Do 3:0 PSŽ dolazi u 37. minutu igre, strelac je bio Edison Kavani nakon veoma loše reakcije odbrane Zvezde, koja je pružila Urugvajcu priliku da zatrese mrežu. Do kraja prvog dela u listu strelaca upisao se i Anhel Di Marija, koji je iskoristio ‘pospanost’ poslednje linije crveno-belih.

U drugom poluvremenu naš predstavnik igrao je dosta otvorenije, a šanse su imali Marin i Ben, ali ipak domaći dolaze do pogotka u 70. minutu na asistenciju Edisona Kavanija precizan je bio Embape, ali je veliki udeo u ovom pogotku imao Nejmar koji je sjajno ubacio loptu u kazneni prostor. Do istorijskog pogotka i prvog u Ligi šampiona Crvena zvezda dolazi u 74. minutu igre strelac je bio Marko Marin sa ivice kaznenog prostora. Ipak nije mogla da sačuva odbrana šampiona Srbije hitre napadače ‘svetaca’ još jedan faul na ivici kaznenog prostora značio je veliku opasnost koju je u gol pretvorio Nejmar.

U drugom meču u ovom terminu Šalke je u Moskvi minimalnim rezultatom savladao domaću Lokomotivu.