0

SUPERLIGA KINE: Lifan na ‘brazilski pogon’ rastužio Alešandre Pata

Objavljeno: 30.09.18 u 14:15

U prvoj utakmici nedeljnog programa u kineskoj Superligi Čongkvin Lifan je ubedljivo savladao Tjanđin Kvanđan u gostima rezultatom 3:0 (1:0).

Domaćin u ovom meču se uzdao, kao i uvek, u Alešandre Pata, ali su ga rastužili njegovi sunarodnici, koji su postigli čan tri gola za Čongkvin Lifan.

Prvi je pao već u 12. minutu, kada je Fernandinjo zatresao mrežu Tjanđina, koji je u ovom susretu bio u potpuno podređenom položaju u odnosu na razigrane goste.

Na drugi gol se čekalo do 66. minuta, kada je najbolji strelac tima Alan Kardec duplirao vođstvo, a isti igrač je minut pre kraja potpuno dotukao rivala i postavio konačnih 3:0.

Superliga Kine, 24. kolo

Čangčun Jatai – Đangsu Suning 5:2 (0:2)
(Igalo 68 penal, Jufeng 90 – Sun Đi autogol 13, Tešeira 27, Ksi Pengfei 54, Eder 78, 88

Peking Guan – Šangaj SIPG 0:1 (0:0)