0

PREMIJER LIGA: I druga pobeda Barnlija, Kardifov četvrti poraz u nizu

Objavljeno: 30.09.18 u 19:37

Nakon što je ekipa Barnlija iz prvih pet kola imala samo jedan osvojen bod, sada ih je nanizala šest i došla do 12. pozicije.

Danas je Barnli na gostovanju pobedio Kardif rezultatom 2:1.

Nije mnogo toga viđeno na prvom poluvremenu utakmice u Velsu, tek nekoliko prilika, ali malo onih ozbiljnih iz kojih je moglo da dođe do pogotka.

Već početkom drugog dela igre, Johan Gudmunson doslovce skače preko beka Kardifa Kuninhema i iz neposredne blizine matira golmana Eteridža za 1:0. Iako centaršut Vestvuda nije bio toliko oštar i opasan, odbrana domaćina je loše odreagovala, a Islanđanin je to kaznio.

Devet minuta trebalo je Kardifu da izjednači. Kružila je lopta u posedu domaćina, dok nije krenuo nešto brži napad po desnom boku. Ekuele je došao u priliku da centrira, ali je loptu vratio po zemlji na peterac gde je natrčavao Marfi i veoma preciznim udarcem postigao gol za 1:1.

Sem Vouks je doneo pobedu Barnliju, na asistenciju Gudmundsona koji je definitivno igrač današnje utakmice. Ponovo jedna loša reakcija golmana Kardifa, ali i odbrane tog tima. Islanđanin je dobio odličan pas preko odbrane domaćina, centrirao je i uposlio Vouksa koji je bio najlošije pozicioniran u odnosu na dvojicu defanzivaca Kardifa, ali je uspeo da između njih pošalje glavom loptu u mrežu.