0

BUNDESLIGA: Demoliranje u režiji Borusije Dortmund, prvenac Rebića u novoj sezoni

Objavljeno: 26.09.18 u 22:27

Borusija Dortmund je na svom stadionu u potpunosti nadigrala Nirnberg i porazila ga sa 7:0.

Bitnu pobedu upisala je i Borusija Menhengladbah koja je sa 3:1 pobedila Ajntraht.

Već u 9. minutu je Larsen golom za vođstvo Milionera najavio ono što će se kasnije desiti u ovoj utakmici, da bi Marko Rojs u 32. na asistenciju Filipa duplirao prednost. Dortmund nije davao više golova u prvom poluvremenu, ali jeste u drugom – čak pet.

Na startu drugog dela igre je novajlija Ačraf Hakimi postigao gol na asistenciju Rojsa, koji je i sam nakon manje od deset minuta postigao svoj drugi pogodak ove večeri. Među strelce se u 74. minutu upisao i Akanđi, kao i Sančo u 85, desetak minuta nakon što je na terenu zamenio Larsena, strelca vodećeg gola.

U 88. minutu tačku na ovu utakmicu stavio je Vejgl sedmim golom Milionera večeras.

Kada je reč o utakmici o Menhengladbahu, u njoj je prvo poluvreme proteklo bez golova. Prvi je viđen u 56. minutu kada je Nojhaus uposlio Pleu, a on doneo prednost svom timu. Manje od deset minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0, a strelac ovog puta bio je Torgan Azar, opet na asistenciju Nojhausa. U 74. minutu je prvim golom u novoj sezoni Ante Rebić doneo šansu Ajntrahtu da dođe do boda, ali je Elvedi na pet minuta do kraja potvrdio trijumf Borusije Menhengladbah.