0

LIGA EVROPE: Rapsodija Dinama protiv Fenera, Milan izbegao bruku (VIDEO)

Objavljeno: 20.09.18 u 22:59

Odigrane su i utakmice prvog kola Lige Evrope u grupama A, B, C, D, E i F.

Iako prvo poluvreme nije tako najavljivalo, pošto je postignuto samo deset golova, u drugih 45 minuta strelci su se raspucali, pa je viđeno nekoliko veoma interesantnih završnica.

Dinamo iz Zagreba napravio je pravu senzaciju blago rečeno razbivši Fenerbahče sa 4:1, nakon katastrofalnih grešaka fudbalera tima iz Turske.

Strelci su bili Sunjić u 16. i Hajrović 11 minuta kasnije, na 2:1 smanjio je Neuštater u 47. minutu, ali su Hajrović drugim golom, te Olmo postavili ubedljivih 4:1.

Lajpcig je dočekao Salcburg, nakon 2:0 za goste (Dabur i Haidara) imali su veliki zaostatak, ali su Laimer i Poulsen za 12 minuta (70. i 82. minut) poravnali. No, kada su svi očekivali kraj i podelu bodova, Gulbradsen je realizovao kontru i doneo tri boda svojoj ekipi.

Kopenhagen je uspeo da dođe do boda protiv Zenita, koji je vodio golom Maka, a za 1:1 je pogodio Sotiru u 63. minutu.

Spartak iz Trnave je golom Oraveca 11 minuta pre kraja savladao Anderleht, Olimpijakos i Betis su odigrali bez golova, a Nemanja Gudelj je doprineo pobedi Sportinga nad Karabagom od 2:0 provevši svih 90 minuta na terenu.

Ludogorec je protiv Bajera iz Leverkuzena vodio sa 2:0, ali su „farmaceuti“ uspeli da preokrenu na 3:2 i slave na otvaranju ovog evrotakmičenja.

Pobedu je u Luksemburgu zabeležio i Milan, i to od 1:0 golom Iguaina.