0

LIGA ŠAMPIONA: Brih izbacio Ronalda, pa svirao tri penala na ‘Mestalji’ – CSKA do boda u 95. minutu! (VIDEO)

Objavljeno: 19.09.18 u 22:54

Veoma zanimljivo bilo je širom Evrope na mečevima kojim je zatvoreno prvo kolo Lige šampiona.

Najubedljiviji su bii Real Madrid i Mančester Junajted koji su sa 3:0 porazili Romu, odnosno Jang Bojs.

Iako je Feliks Brih znatno oslabio Juventus u 29. minutu utakmice na Mestalji kada je isključio Kristijana Ronalda, Stara dama je uspela da pobedi Valensiju, sa 2:0. Ronaldo je tada udario Murilja bez lopte, a Brih mu pokazao direktan crveni karton posle konsultacija sa sudijom kraj gol aut linije.

Međutim, Nemac je i do kraja meča bio u centru pažnje pošto je triput pokazao na belu tačku. Prvo kada je Dani Pareho veoma neoprezno podigao nogu u svom kaznenom prostoru i udario protivničkog fudbalera. Miralem Pjanić je pogodio sa bele tačke mada ga je Neto ‘pročitao’.

To je detalj kojim se završilo prvo poluvreme, a drugo je počelo na sličan način. Feliks Brih ponovo opravdano pokazuje na kreč, Muriljo je u svom šesnaestercu prilikom kornera sa obe ruke oborio Bonućija, a Pjanić je ponovo pogodio. U 96. minutu je Pareho imao priliku da smanji prednost posle penala koji je skrivio Rugani, ali za razliku od reprezentativca Bosne i Hercegovine, kapiten Slepih miševa nije bio precizan.

Veoma interesantno bilo je na Dosan areni u Plzenu gde su istoimeni klub i CSKA remizirali sa 2:2. U razmaku od desetak minuta krajem prvog poluvremena je Mihael Krmenčik dvaput zatresao mrežu Armejaca koji se nisu predali nakon tog momenta. Ušli su hrabro Moskovljani u drugi deo utakmice i smanjili zaostatak već u 49. minutu preko Čalova. A meč je prelomila odluka Bastijana u 95. minutu kada je sa 11 metara Hrvat Nikola Vlašić doneo bod CSKA.