Odbojka

SP U ODBOJCI: Srbija ubedljivo slavila protiv Kameruna

Objavljeno: 13.09.18 u 22:22

Odbojkaška reprezentacija Srbije slavila je u drugom kolu Svetskog prvenstva.

‘Plava četa’ slavila je u duelu protiv Kameruna rezultatom 3:0 (30:28, 25:16, 25:17).

Iako je ekipa Nikole Grbića savladana u prvom kolu od SAD, sada je bez mnogo muke i izgubljenog seta izašla na kraj sa selekcijom Kameruna. Naš tim sada ima skor od jedne pobede i poraza, a najbolji igrač našeg tima bio je Dražen Luburić, a selektor se odlućio za kombinovani sastav, bez Marka Podraščanina i Aleksandra Atanasijevića.

Naša selekcija odlično je otvorila meč, ali je Kamerun uspeo polako da smanjuje prednost našeg tima. Iako su uspeli čak i u jednom trenutku da povedu, naša ekipa uspela je da osvoji prvi set. Nošeni igrom Srećka Lisinca i Krsmanovića Srbija je lako stigla do velike prednosti u durgom setu koja je bila nedostižna za rivala. Treći set bio je nalik prvom, ekipa Nikole Grbića povela je, pa su Kamerunci sustigli to, ali je naš tim ipak stigao do pobede i važnih bodova.

U trećem kolu Srbija se sastaje sa Tunisom u subotu od 17 časova.