PRIMERA: A ko drugi nego Hoakin, gradski derbi pripao Betisu

Objavljeno: 03.09.18 u 00:21

Na zatvaranju 3. runde Primere Betis je sa 1:0 savladao Sevilju.

Jedini strelac u minimalnoj pobedi zeleno-belih bio je Hoakin Sančez.

Seviljski derbi protekao je uz puno prilika ali je viđen samo jedan gol. Sem prilika, ređali su se i grubi potezi na obe strane, startovi i udarci.

Ceh je platio Roke Mesa. Vezista je bio jedan od ‘najprljavijih’ na terenu, ali je dva žuta kartona i isključenje zaradio u dve bezazlene situacije. Prvi žuti karton zaradio je u nadoknadi prvog poluvremena za faul koji nije bio preterano velikog intenziteta, a drugi u 66. minutu. Golman Lopez je tada nakon odbrane krenuo u ispucavanje, video Mesu koji pokušava da mu prepreči put i doslovce naskočio na fudbalera Sevilje te tako naterao Mancana da mu pokaže put ka svlačionici.

Desetak minuta nakon toga hrabar potez je povukao Kike Setijen i na teren umesto jedinog ‘defanzivca’ na sredini terena, Karvalja, poslao Hoakina. ‘Džek pot’! Samo pet minuta kasnije je na asistenciju Mandija legenda Betisa pogodila za 1:0 i pobedu, prvu ove sezone.

Barselona – Ueska 8:2 (3:2)
/Mesi 16, 61, Pulido 24 ag, Suarez 39, 90+3 penal, Dembele 48, Rakitić 52, Alba 81 – Čučo 3, Galjar 42/

Betis – Sevilja 1:0 (0:0)