U pripremi

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Zagrepčani u šoku, Matijašević nakon 12 godina vodi AEK u elitu, Tadić remijem ide u grupnu fazu

Objavljeno: 28.08.18 u 22:58

Večeras su odigrane tri utakmice plej-of faze kvalifikacija za Ligu šampiona.

Najveće iznenađenje viđeno je u Zagrebu, gde je Dinamo ipak ostao van najjačeg klupskog takmičenja.

Imali su igrači tima sa Maksimira 1:1 iz prvog duela, a rani gol, u 7. minutu Izeta Hajrovića ulivao im je nadu da mogu do Lige šampiona. Nisu se predavali igrači Jang Bojsa, a u dva minutu, u periodu od 64. do 66. uspeli su da preokrenu golovima Hojrua. Naš internacionalac Miralem Sulejmani nakon jednog starta i udarca u glavu morao je da napusti igru u 55. minutu.

Srpska kolonija u Mađarskoj predvođena trenerom Markom Nikolićem nije uspela da se domogne grupne faze. Nakon što je u prvom meču bilo 2:1 za AEK, tim iz Grčke poveo je na svom terenu u 48. minutu sa bele tačke preko Mantalosa. Desetak minuta kasnije gosti stižu do izjednačenja preko Nega na asistenciju Danka Lazovića, ali to nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

U trećem meču večeras u Kijevu Dinamo je dočekao Ajaks. Nakon prve utakmice gde je ekipa našeg Dušana Tadića slavila sa 3:1 u revašu ih rezultat bez golova vodi u Ligu šampiona.