0

PREMIJER LIGA: Četiri utakmice – četiri isključenja

Objavljeno: 25.08.18 u 17:56

Pobede su upisali samo Arsenal i Lester.

Arsenal je sa 3:1 porazio Vest Hem, dok su Lisice nadigrale Sautempton na gostovanju, bilo je 2:1.

U duelu dva tima bez osvojenog boda u prva dva kola Premijer lige, Vest Hem je poveo preko Marka Arnautovića u 25. minutu. Međutim vođstvo je trajalo samo pet minuta pošto je gol postigao Naćo Monreal na asistenciju Ivobija.

Drugo poluvreme bilo je u potpunosti u znaku domaćeg tima. Diop je postigao autogol kada ga je lopta napucala te je savladao Fabijanskog, da bi Dani Velbek u nadoknadi postavio konačan rezultat.

I Sautempton je poveo preko Lestera ali je na kraju pretrpeo poraz. Bertrand je pogodio u 52. minutu, a Lisice su izjednačile iz prve ozbiljnije akcije preko Greja. Konačan rezultat je postavio Hari Megvajer u drugom minutu nadoknade. Sveci su finiš utakmice proveli sa igračem manje jer je Hojbjerg zaradio drugi žuti karton u 77. minutu.

Na utakmici Bornmut – Everton (2:2) viđena su dva crvena kartona, prvo za Ričarilsona koji je udario glavom rivala bez lopte, a potom i za Smita u drugom poluvremenu. I Hadersfild je završio meč bez jednog igrača, Hodža koji je isključen u 63. minutu.