0

PREMIJER LIGA: Liverpul odradio posao, Milner i Mane doneli tri boda gostima na Selhurst parku

Objavljeno: 20.08.18 u 22:58

Meč sa puno dobrih prilika na Selhurst parku i rezultatom 2:0 za Liverpul protiv Kristal Palasa.

Strelac je bio Džejms Milner iz penala u 45. minutu utakmice.

Najstrožu kaznu je skrivio nekadašnji štoper upravo Liverpula, Mamadu Sako koji je na očigledno nedozvoljen način zaustavio Mohameda Salaha što je sankcionisao sudija Oliver. Naravno, loptu je uzeo Milner i nadmudrio Henesija.

Međutim, u prvom poluvremenu je domaći tim imao najbolju šansu. Igrao se 25. minut kada je Andros Taunsend ostao bez čuvara i sa oko 20 metara oprobao udarac. Alison je već bio savladan, ali je lopta umesto mrežu, pogodila prečku.

Pretio je Palas i u nastavku, dobru šansu je iz slobodnog udarca imao Luka Milivojević u 54. minutu. Lopta je išla pravo u mesto spajanja prečke i stative, ali se golman Alison Beker isprečio i poslao loptu u korner.

U mnogome su šanse za bod Kristal Palasa nestale u 76. minutu kada je Aron Van-Bisaka kao poslednji igrač oborio Salaha i zaradio crveni karton. Egipćanin je potom sa oko 17 metara izveo slobodan udarac, a da se Tompkins nije isprečio skokom u živom zidu, Henesi bi bio na velikim mukama.

I Sadio Mane se upisao u listu strelaca u trećem minutu nadoknade kada se činilo da će Liverpul ipak pobediti minimalnim rezultatom. Salah je odlično izbacio Senegalca koji je hitao sam ka golu Palasa, a Van Anholt nije uspeo da ga zaustavi sa leđa rizikovajući karton. Mane je pretrčao i Henesija, te pogodio nečuvan gol.