0

KVALFIKACIJE ZA LE: Zenit izgubio prvi meč 4:0, imao crveni u drugom, ali slavio 8:1! (PAROVI PLEJ-OFA)

Objavljeno: 17.08.18 u 09:54

Sinoć su odigrani svi revanš mečevi 3. kola kvalfikacija za Ligu Evrope, a senzaciju o kojoj priča ceo svet napravio je Zenit.

Ruski gigant je u prvom meču u Minsku poražen sa čak 4:0 protiv Dinama. Revanš u Sankt Peterburgu je počeo golom Paredesa u 22. minutu i to je bio jedini gol u 45 minuta igre. Tada ništa nije slutilo na to da će Zenit uspeti da se izbori za plej-of Lige Evrope.

Noboa je Zenitu u 66. minutu doneo vođstvo od 2:0, ali je i Paredes šest minuta kasnije isključen. Opet se činilo da će Dinamo napraviti senzaciju i otići dalje. A, onda je na scenu stupio Dzjuba koji je sa dva gola za tri minuta utakmicu odveo u produžetke 4:0.

Produžeci su počeli šokantno za Ruse, Dinamo je preko Jahaja smanjio na 4:1, te je Zenitu u preostalih 21 minut bilo potrebno da postigne dva gola. Nije postigao dva, već četiri. Durusi je u 109. minutu povisio na 5:1, a šest minuta kasnije iz penala Dzjuba na 6:1. Mak je za samo 60 sekundi postigao još dva gola za demoliranje Dinama iz Minska 8:1. Branislav Ivanović je odigrao svih 90 minuta za pobednika i imao je jednu asistenciju.

Evo svih parova plej-ofa za Ligu Evrope:

„Staza šampiona“

Olimpija (Slovenija) – Spartak Trnava (Slovačka)
APOEL (Kipar) – Astana (Kazahstan)
Rozenborg (Norveška) – Škendija (Makedonija)
Didelanž (Luksemburg) – Kluž (Rumunija)
Suduva (Litvanija) – Seltik (Škotska)
Šerif (Moldavija) – Karabag (Azerbejdžan)
Malme (Švedska) – Mitjiland (Danska)
Torpedo (Gruzija) – Ludogorec (Bugarska)

„Glavna staza“

Sigma (Češka) – Sevilja (Španija)
Sarpsborg (Norveška) – Makabi Tel Aviv (Izrael)
Gent (Belgija) – Bordo (Francuska)
Partizan (Srbija) – Bešiktaš (Turska)
Rapid (Beč) – FSCB (Rumunija)
Apolon (Kipar) – Bazel (Švajcarska)
Rendžers (Škotska) – Ufa (Rusija)
Atalanta (Italija) – Kopengahen (Danska)
Zenit (Rusija) – Molde (Norveška)
Trenčin (Slovačka) – AEK Larnaka (Kipar)
Genk (Belgija) – Brondbi (Danska)
Olimpijakos (Grčka) – Barnli (Engleska)
Zorja (Ukrajina) – Lajpcig (Nemačka)

Sve utakmice plej-ofa biće odigrane u četvrtak 23. avgusta i nedelju posle, 30. avgusta.