2

KVALIFIKACIJE ZA LE: Bešiktaš se baš slabo pokazao! Zvezda već zna rivala, ako ispadne iz borbe za LŠ…

Objavljeno: 09.08.18 u 23:24

Bogato veče i puno zanimljivih rezultata obeležili su prve utakmice treće runde kvalifikacija za Ligu Evrope.

Navijače Partizana, osim utakmice svog tima u Danskoj i pobede od 2:1, zanimala je i utakmica između Bešiktaša i LASK-a, koja će dati protivnika crno-belima u poslednjoj rundi pred ulazak u Ligu Evrope.

Kao što se očekivalo, posle prvog meča u Istanbulu, bliži prolazu je Bešiktaš, ali posle ne tako bajne igre, kakva se očekuje od tima koji čine Lens, Babel, Medel, Pepe i ostale zvezde evropskog fudbala koje su ušle u nastavku meča: Negredo, Vagner Lav, Kvarežma…

Turci su stigli do trijumfa od samo 1:0 i to golom već u šestom minutu. Gol je postigao Rajan Babel tako što je centaršut sa desne strane sačekao na drugoj stativi i lako loptu sproveo u mrežu.

Očekivalo se da će u nastavku Bešiktaš još puniti mrežu Austrijanaca, ali osim inicijative ništa više nismo videli od turskog tima. Videli smo svega dva šuta u okvir gola. Pokazali su da će sa njima i te kako moći da se igra. Pa i da se eliminišu, zašto da ne.

Navijači Crvene zvezde, takođe, večeras su ‘osluškivali rezultat iz Ljubljane, iako se ne nadaju da će se preseliti u kvalifikacije za Ligu Evrope.

U slučaju da ispadnu od Spartaka u Trnavi naredne nedelje, crveno-beli će gotovo izvesno igrati protiv Olimpije, koja je večeras sa ubedljivih 3:0 savladala Helsinki.

Šampion Slovenije je odlično odigrao meč posle odlaska Ilije Stolice i golovima Abasa dva puta, Kronavetera su došli do verovatno nedostižne zalihe za finski tim.

Naš treći tim u Evropi, subotički Spartak, u slučaju da napravi čudo i nadoknadi večerašnjih 0:2 protiv Brondbija, najverovatnije bi išao u Belgiju, jer je Genk savladao Leh sa 2:0 na svom terenu.