0

SLS: Spartaku Danci u mislima – Proleter pregazio Subotičane

Objavljeno: 06.08.18 u 19:52

Fudbaleri Spartaka iz Subotice doživeli su pravu katastrofu u poslednjem meču 3. kola Superlige Srbije nakon što je Proleter u Kuli slavio rezultatom 4:0.

Spartak ovog četvrtka očekuje prvi meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, ali na megdan Brondbiju (20:45, stadion „Rajko Mitić“) ne ulaze u preterano pozitivnom raspoloženju.

Subotičani su u duel sa Proleterom ušli sa namerom da odmore ekipu, pa je sem golmana Perića (odigrao 90 minuta protiv Sparte) praktično ceo tim sem Stefana Miloševića (15) i Milana Marcića (pet) odmarao, a to se odrazilo i na rezultat.

Proleter je u Kuli, gde Spartak igra ove sezone mečeve kao domaćin, stigao do trijumfa od 4:0. Mirosavljev u 21. i Čolović u 41. pogodili su mrežu domaćeg sastava, da bi u drugom poluvremenu uz još dva gola (Novaković 58, Mirosavljev 79) krunisali sjajnu partiju i veći broj prilika.

Ovom pobedom Proleter je došao do petog mesta sa šest bodova, dok Spartak ima tek tri, pošto mu je ovo bio drugi poraz u sezoni uz jednu pobedu.