0

SUPERLIGA SRBIJE: Denić dao gol – pa pocrveneo, pobedili Rad i Radnički

Objavljeno: 05.08.18 u 21:55

Odigrane su još dve utakmice 3. kola Superlige Srbije.

Rad je sa 2:1 savladao Vojvodinu, dok je Radnički rezultatom 2:0 porazio Dinamo Vranje.

U centru pažnje je u Novom Sadu na ‘Karađorđu’ bio kapiten Građevinara Đorđe Denić koji je gostima doneo vođstvo u 41. minutu na asistenciju Bainovića. Ignjatijević je početkom drugog dela meča skrivio jedanaesterac, da bi Arsić doneo izjednačenje sa kreča, ali je u 72. minutu preko Šipčića Rad ponovo poveo. Međutim, u 91. minutu je zbog, prema proceni sudije Tripkovića, jednog grubljeg starta Denić zaradio drugi žuti karton i napustio meč pre vremena. Arbitar je dodatno morao da produži meč pošto je izlazak mladog reprezentativca Srbije trajao nešto duže.

Radnički iz Niša je na svom stadionu rutinski odradio posao protiv Dinama iz Vranja i pobedio bez primljenog gola. Aleksandar Stanisavljević je golom u nadoknadi prvog dela igre doveo u vođstvo Meraklije, a konačnih 2:0 je postavio Nikodijević iz penala u finišu meča. Ni u trećem kolu Superlige Vranjanci nisu stigli do gola, kamoli bodova u elitnom rangu tako da su već na samom startu šampionata jedna od najzrelijih ekipa za takmičenje u plej-autu.