0

EP U PLIVANJU: Sara Sjestrem do svetskog rekorda

Objavljeno: 05.08.18 u 10:35

Evropsko prvenstvo u plivanju nastavljeno je danas u Glazgovu, a drugog dana u šest finala oboreno je dva svetska rekorda.

Ruski takmičar Kliment Kelsnikov trijumfovao je u trci na 50 metara ledjno svetskim rekordom i rezultatom 24 sekunde.

Srebrnu medalju osvojio je Robert Glinta iz Rumunije, dok je treće mesto zauzeo Irac Šejn Rajan.

Svetski rekord oboren je i u trci 100 metara ledjno.

Šampion u toj disciplini je Adam Piti rezultatom 57 sekundi, ispred sunarodnika iz Velike Britanije Džejmsa Vilbija i Antona Čupkova iz Rusije.

Srpski plivač Čaba Siladji bio je osmi u finalu na 100 metara ledjno.

Rekordi evropskih prvenstava oboreni su u trkama na 50 metara slobodno za žene i štafeti četiri puta 200.

Trijumfovala je Sara Sjestrem iz Švedske vremenom 23,74 sekunde, ispred Dankinje Pernile Blum i Ranomi Kromovidjojo iz Holandije.

U štafeti su najbrži bili Nemci, ispred Rusa i Britanaca.

Sara Stjesrem osvojila je zlatnu medalju i u trci na 100 metara leptir stilom, rezultatom 56,13 ispred Svetlane Čimrove i Elene Di Lido.

Italijanka Simona Kvadarela bila je najbrža u trci na 800 metara slobodno, ispred Ajne Keselji iz Madjarske i Ruskinje Ane Jegorove.