0
Košarka

TURNEJA U KINI: Prva pobeda Srbije, Nenadić sjajan!

Objavljeno: 04.08.18 u 16:50

Košarkaška reprezentacija Srbije nalazi se u Kini na turneji, gde su šansu od pomoćnika Saše Đorđevića, Jovice Antonića dobili mlađi igrači.

Mučili su se ‘orlovi’ protiv Angole, ali su na kraju slavili 69:52. Ipak, naš tim je na poluvremenu gubio sa 30:27. Meč je preokrenula treća četvrtina u kojoj je naš tim ubacio 22 poena, a primio svega pet.

– Odigrali smo odlično svih 40 minuta. Ponovo smo na početku poslednje četvrtine imali „plus 14“,ali smo ovog puta poslednju deonicu odigrali pametno, zahvaljujući dobroj odbrani i organizaciji napada. Svi igrači su dali značajan doprinos pobedi koju ekipa posvećuje Marku Tejiću, kome je danas 23. rođendan – rekao je Antonić posle utakmice.

Najraspoloženiji u redovima Srbije, bio je Nemanja Nenadić koji je ubacio je 22 poena, od toga četiri trojke. Srbija sutra od 13.30 igra protiv domaćina Kine.

Srbija – Angola 69:52 (10:13, 17:17, 22:5, 20:17)

Srbija: Tejić 6 (4 sk), Pot 3, Stojanović, Ristić 7 (5 sk), Rebić 9, Brkić, Apić 1, Šoković, Pašajlić 8 (7 sk), Nenadić 22 (5 sk), Krstić 7, Huskić 6.

Angola: Domingos, Kicuami, Mateus 2, Mbunga 12, Kis 6 (7 sk), Moreira 23 (6sk), Mur, Gonsalves 9 (5 sk), Žoan Žungo, Konseisao, Ndoniem, Bastos.