Nakon dobrog početka, ekipa Dragana Stojkovića Piksija nastavila seriju mečeva bez pobede.

SUPERLIGA KINE: Piksijev Gvangžu nastavio niz bez pobede, prvenac Edera u tandemu sa Boaćijem (VIDEO)

Objavljeno: 28.07.18 u 16:27

Ovoga puta u Langfangu nisu uspeli da poraze Hebei.

Uprkos sjajnoj igri na početku meča. Gvangžu je do vođstva stigao u 18. minutu kada je Zahavija proigrao Renatinjo. Potom se Izraelac odužio brazilskom fudbaleru asistencijom u 36. minutu za 2:0. Ipak, gosti na poluvremenu nisu imali prednost od dva gola pošto je u poslednjem minutu prvog dela Dong pogodio za Hebei. Isti igrač se opet upisao u listu strelaca na startu drugog poluvremena i na taj način postavio konačnih 2:2.

Navijači Crvene zvezde pomno prate dešavanja u Đangsu Suningu u kojem je Ričmond Boaći kojeg su sitnice delile od povratka u Ljutice Bogdana. Stigao je novi špic, Eder iz Intera i činilo se ‘oterao’ fudbalera iz Gane u Srbiju, ali je rumunski trener Olaroju ipak odlučio da zadrži Boaćija kako bi pomogao Ederu da se prilagodi u špicu.

Od starta je ovaj dvojac bio na terenu, a Eder je uspeo da postigne debitantski gol u Kini kada ga je Tešeira uposlio u finišu prvog dela igre. Međutim, Li je nešto ranije postigao autogol tako da je na kraju rezultat bio 1:1 iako je Đangsu u finišu imao igrača više posle crvenog kartona za Žanga.

(Izvor: YouTube/oleg tkachenko)