4

LIGA EVROPE: Litvanci sami sebi ‘uterali’ gol i doneli prednost Partizanu pred revanš (VIDEO)

Objavljeno: 26.07.18 u 22:26

U prvom meču 2. kola kvalfikacija za Ligu Evrope Partizan je u Humskoj sa 1:0 (0:0) savladao Trakai u ne baš igri za pohvalu.

‘Đukiću, odlazi’ čulo se na početku meča. U tom tonu proteklo je prvo poluvreme utakmice u kojoj su se igrači Trakaija branili, a fudbaleri Partizana nisu znali kako da napadnu. I pitanje je šta bi bilo da nije isključen Vorbojovas i da Januševskis nije pogodio svoju mrežu. Ipak, daleko od toga da Partizan nije zaslužio pobedu, ali ona nije bila za aplauze, već za nove povike koji su usledili ‘Uprava, napolje’…

‘Parni valjak’ je zapretio u 6. minutu, Pantić je uposlio Ivanovića, ovaj tukao, ali je golman Trakaija bio na mestu. Gosti iz Litvanije uzvratili su u 20. minutu, Kazlauskas se izborio za poziciju da šutira sa ivice kaznenog prostora, ali je bio neprecizan. Do kraja prvog dela igre videli smo još jednu polušansu, kada je Gomeš probio po desnoj strani, centrirao, ali je Kosović zamalo zakasnio.

Partizan je litvanski bunker probio posle 54. minuta kada je igrač gostiju Vrbojovas napravio glupoist i zaradio zasluženo drugi žuti karton, to jest crveni. Od tog trenutka crno-beli su počekli sa napadima kao osice. Samo tri minuta kasnije bilo je 1:0, Pantić je izveo korner, a Januševskis je zatresao svoju mrežu. Crno-beli su nastavili sa inicijativom, ređale su se šanse, ali bez završnice. Najbolju je imao Gomeš u 85.minutu kada je posle centaršuta Enakea promašio sjajnu priliku. Napadač iz Zelenortskih ostrva je mogao i u nadoknadi vremena do gola, ali je njegov udarac ponovo bio neprecizan. Na kraju 1:0 za Partizan i solidna prednost pred revanš u Litvaniji za sedam dana.

PARTIZAN – TRAKAI 1:0